Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.03.2018, 14:27

Šéf spravodajstva RTVS odporučil, aby redaktori nenosili odznaky #AllForJan

Podľa redaktorov nešlo o odporúčanie, ale o nariadenie.

Šéf spravodajstva RTVS odporučil, aby redaktori nenosili odznaky #AllForJan
Zdroj: archív

Portál Aktuality.sk priniesol informáciu o tom, že nový šéf spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan na internej porade odporučil svojim kolegom, aby odznaky #AllForJan už nenosili vo vysielaní. Zatiaľ čo oficiálne vyjadrenie RTVS hovorí o "odporúčaní" zdroj z RTVS potvrdil Aktualitám, že išlo o "nariadenie". Téma sa riešila na internej porade verejnoprávnej inštitúcie.

Odznak #AllForJan je apolitický symbol, ktorý pripomína vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Hashtag #AllForJan vznikol v redakcii Aktualít, kde Ján Kuciak pracoval. 

Stratégie oslovili aj RTVS, dostali rovnaké stanovisko ako Aktuality: „Verejnoprávna inštitúcia má zákonom a príslušnými internými predpismi stanovený rámec, v ktorom sa musí pohybovať."

Podľa RTVS: "Vedenie neuložilo redaktorom žiadny zákaz, ale odporučilo, aby si všetci redaktori naštudovali príslušné záväzné právne predpisy a riadili sa nimi pri výkone svojej práce."

Verejnoprávnej inštitúcie sme sa spýtali, čo sa stane, ak sa redaktori naďalej rozhodnúť spomínaný odznak vo vysielaní nosiť. Otázka zostala nezodpovedaná.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.