Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.05.2018, 21:01

Zuzana Kovačič Hanzelová: Príbeh sa chýli ku koncu

Moderátorka RTVS už nemôže vysielať naživo.

Zuzana Kovačič Hanzelová: Príbeh sa chýli ku koncu
Zdroj: reprofoto RTVS

Moderátorka RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá v telerozhlase založila spravodajské odbory na svojom Instagrame oznámila, že už nemôže vysielať naživo. "To som ani netušila, že 17. apríla som vysielala zrejme posledné Správy a komentáre. Politiku síce môžem robiť, ale najnovšie nemôžem vysielať naživo," napísala na svoj Instagram. Kovačič Hanzelová tiež naznačila, že každý príbeh sa niekde končí a ona cíti, že ten príbeh v RTVS sa chýli ku koncu.

V skrátených odkazoch moderátorka RTVS naznačila, že za týmto rozhodnutím stojí šéfka televízneho spravodajstva Hana Lyons.

Zdroj: Instagram

​Informácia Zuzany Kovačič Hanzelovej prišla potom, čo sa dnes na prvej mediácii malo stretnúť vedenie RTVS a spravodajské odbory. Úlohou mediácie je pritom upraviť vzťahy medzi súčasným vedením a spravodajskými odbormi RTVS. Na prvé stretnutie, ktoré inicioval  Slovenský syndikát novinárov (SSN), prišlo vedenie RTVS: Vahram Chuguryan, riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky, Hana Lyons, vedúca odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky a Petra Stano Maťašovská, vedúca odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky. Za stranu spravodajských odborov, za ktorými v RTVS stojí práve Zuzana Kovačič Hanzelová, nikto neprišiel.

Syndikát, ako aj RTVS pozvali novinárov na stretnutie prostredníctvom mailu: spravodajstvo@rtvs.sk. V ňom zároveň žiadali, aby bola pozvánka na mediáciu šírená ďalej. Spravodajské odbory RTVS zareagovali, že Slovenský syndikát novinárov im neposlal žiadnu pozvánku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.