Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.06.2018, 13:20

RTVS nakrúca nový seriál. V réžii Juraja Nvotu si zahrajú aj Lasica s Polívkom

Trinásť dielov, určených najmä detským divákom, bude mať premiéru na jeseň budúceho roka.

RTVS nakrúca nový seriál. V réžii Juraja Nvotu si zahrajú aj Lasica s Polívkom
Zdroj: ALEF FILM & MEDIA/Zuzana Ricotti

Do riešenia prípadov pašovania a nelegálneho obchodovania exotických zvierat sa pustia malí detektívi z 5. C. Prvé zábery nového rodinného seriálu Kriminálka 5. C sa natočili tento týždeň v Zlíne počas medzinárodného filmového festivalu. Trinásť dielov sa postupne objaví na obrazovkách RTVS na jeseň budúceho roka.

Zdroj: ALEF FILM &amp

Seriál je určený predovšetkým detskému divákovi, ale s ambíciou osloviť celé spektrum divákov od 6 rokov vyššie. Nadviazať má na časť kvalitnej československej tvorby pre deti a mládež úspešnej aj v zahraničí, najmä z konca 80-tych rokov. Na príprave spolupracuje RTVS s koproducentmi Českou televíziou s ALEF FILM & MEDIA a Filmovými ateliérmi. Predpokladaný rozpočet nového seriálu je 1,35 milióna eur.

Jednotlivé prípady rieši partia malých detektívov z 5. C, ktorú vedie Peter Mikina, pomáha mu sesternica Eliška, brat Filip, spolužiaci Kája a Igor, ktorý sa do Zlína práve prisťahoval zo Slovenska. Nebude v nich núdza o napätie, detektívne zápletky, ale aj o priateľstvo, odvahu a túžbu pomôcť. Detským hrdinom budú občas a skôr nenápadne pomáhať aj dospelí, napríklad Bolek Polívka, Miroslav Táborský, Milan Lasica, Lenka Krobotová, Zuzana Konečná, Jan Dolanský či Michaela Majerníková.

Literárnu predlohu k seriálu napísal filmový historik, publicista a scenárista Pavel Taussig, ktorý autorsky stojí aj za oscarovým filmom Kolja. Na režisérku stoličku zasadol Juraj Nvota.

​Pre niektorých detských protagonistov pôjde o ich prvé skúsenosti s filmovaním. Do castingov sa na Morave a v Čechách prihlásilo približne 300 malých záujemcov, na Slovensku 200, z toho stovka prišla na casting do Mlynskej doliny kvôli postavám slovenských dvojičiek Agáty a Beáty, ktoré sa tiež s partiou detektívov spriatelia.

Zdroj: ALEF FILM &amp

​Okrem Zlína a jeho zoologickej záhrady sa bude natáčať v Brne, Pardubiciach, Prahe, Bratislave, na Devíne, Bytči, v Súľovských skalách, v Manínskej tiesňave a v Egypte. A keďže seriál je o obchodovaní so zvieratami, objavia sa v ňom tiež rôzne exotické papagáje, pavúky, motýle, varan, tiger, hady, orly, aligátor, ale i exotické rastliny, o pašovaní ktorých bude jeden z dielov seriálu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.