Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.08.2019, 15:30

Jesenné novinky na Jednotke: seriál pre deti aj relácia o mileniáloch a senioroch

RTVS pripravuje viaceré nové programy, nebudú chýbať ani pokračovania osvedčených stálic obrazovky.

Jesenné novinky na Jednotke: seriál pre deti aj relácia o mileniáloch a senioroch
Zdroj: RTVS / Stará škola

RTVS pripravuje do jesennej programovej ponuky viaceré nové programy a nebudú chýbať ani pokračovania osvedčených relácií. Už v septembri sa na obrazovky Jednotky vráti Milujem Slovensko so staronovými kapitánmi - Adelou Vinczeovou a Danom Danglom. S novými časťami budú pokračovať aj Záhady tela, Marcinova talkshow Neskoro večer či Zlaté časy.

Ako prvé Jednotka uvedie premiérové časti Záhad tela doplnené v neskoršom čase o talkshow Neskoro večer. Obidve relácie dostanú priestor vo svojom tradičnom vysielacom čase v soboty od 7. septembra. Vo štvrtok 12. septembra odštartujú Zlaté časy a v piatok 13. septembra Milujem Slovensko.

Zdroj: RTVS

​​Jedným z nových projektov je cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku. Divákov bude po Slovensku sprevádzať Marián Čekovský, Juraj Šoko Tabaček, Janka Kovalčíková a Dominika Kavaschová. V každej z ôsmich epizód čakajú cestovateľov viaceré zastávky, navštívia historické miesta, folklórne dominanty, ale aj prírodné krásy. Každý diel sa bude venovať niektorému zo slovenských krajov, cestovateľov nimi bude prevádzať Boris Valábik. Ten sa ujal nielen úlohy šoféra ikonickej dodávky, ale zároveň na začiatku každej epizódy preverí vedomosti hráčov v rýchlom teste o danom kraji. Relácia bude premiéru v stredu 4. septembra o 20:30, osem častí pre RTVS pripravila producentská spoločnosť Dana Dangla.

​V nedeľu 15. septembra o 9:00 uvedie Jednotka nový 13-dielny seriál pre deti s názvom Kriminálka 5.C o partii mladých detektívov, ktorým sa podarí odhaliť sieť nebezpečných pašerákov. Seriál vznikol v koprodukcii RTVS, AFM, ČT a Zlínskymi ateliérmi. Dej sa odohráva v moravskom meste Zlín a na Slovensku v Manínskej úžine aj v Bratislave.      

Treťou septembrovou novinkou bude hudobno-zábavný program 3 pódiá, v ktorom bude hudobník Peter Bič neformálne komunikovať so svojimi hosťami na rôzne témy, týkajúce sa ich hudobnej tvorby a života. Relácia mapuje známu či nepoznanú hudobnú scénu predovšetkým na Slovensku. Hlavnou časťou relácie bude hudobná produkcia jednotlivých hostí, ale aj spoločné vystúpenia obohatené aj o hostí z Českej republiky. Desať častí bude mať premiéra v sobotu 28. septembra o 22:20. 

Zdroj: RTVS / 3 pódiá
Zdroj: RTVS / 3 pódiá

Októbrové novinky

V októbri dostane na Jednotky priestor nová talkshow V dobrej spoločnosti s moderátorkou Jarmilou Lajčákovou-Hargašovou, ktorá sa vracia na obrazovky po dvojročnej prestávke. Novinka má zatiaľ 10 častí, v ktorých moderátorka objavuje a v rozhovoroch odkrýva zaujímavé životné príbehy výnimočných ľudí. Spoločne sa porozprávajú o ich radostiach i trápeniach, navštívia ich obľúbené i dôležité miesta a zoznámia divákov s ľuďmi, ktorí v ich životoch i práci hrajú jedinečnú úlohu. Talkshow bude mať premiéru v piatok 4. októbra o 22:00.

Zdroj: RTVS / Jarmila Lajčáková-Hargašová

​V utorok 5. októbra o 21:30 odštartuje sociálny televízny experiment Stará škola, ktorý bude zbližovať dve generácie – miléniovú generáciu „Y“ a seniorov. S pomocou novej docushow RTVS budú spájať svoje sily, aby dokázali, čo môžu spoločne dosiahnuť. Dvojice z každej generácie sa budú učiť jeden od druhého či už prácu s internetom, alebo ako upiecť obľúbený koláč. Diváci budú v desiatich častiach sledovať nielen ich vzájomné úspechy a pády, ale aj to, či si vzájomne dokážu zmeniť pohľad na život.

Zdroj: RTVS / Stará škola
Zdroj: RTVS / Stará škola
Zdroj: RTVS / Stará škola

​Na obrazovky sa vráti tiež divácky veľmi úspešný dokumentárny seriál "Fetišov", ktorý priťahuje pozornosť divákov rôznych vekových kategórií. O štvrtka 17. októbra o 21:30 bude mať premiéru päť nových častí s názvom Fetiše Nežnej revolúcie, v ktorých priblíži Nežnú revolúciu cez súkromné archívy, príbehy obyčajných ľudí aj menej známe príbehy tých slávnejších o tom, čo sa dialo v ich životoch v roku 1989.

Slovenské filmové novinky 

RTVS počas jesene odvysiela v televíznej premiére tiež filmy, na ktorých sa podieľala ako koproducent – napríklad Palach, Pivnica, Posol, Dôverný nepriateľ, Toman, Zlatý podraz alebo aktuálnu snímku Loli paradička.

Zdroj: loliparadicka.sk

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.