Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
11.11.2020, 09:00

Sima Martausová zverejnila videoklip k filmu Správa. Bude sprevádzať celú kampaň k filmu

Nahrávanie skladby, deň nakrúcania klipu aj jeho premiéra sa viažu k symbolickým dátumom.

Sima Martausová zverejnila videoklip k filmu Správa. Bude sprevádzať celú kampaň k filmu
Zdroj: DNA Production

Správa je jedným z najočakávanejších filmových počinov budúceho roka. Príbeh hovorí o dvoch slovenských Židoch, ktorým sa podarilo ujsť z tábora smrti. V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor a Peter Ondrejička. Film je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Zverejnenie podrobnej 32-stranovej správy o tom, ako tábor smrti fungoval, pomohlo zachrániť životy státisícov ľudí.

Snímku režiséra Petra Bebjaka začiatkom novembra nominovala Slovenská filmová a televízna akadémia do boja o Oscara v kategórii najlepší zahraničný celovečerný film. Správa vzniká v produkcii DNA Production, koproducentom je aj RTVS.

Pieseň Červené polia, ktorá sprevádza kampaň k filmu Správa, má za sebou svoju exkluzívnu premiéru. Nahrávanie skladby so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, deň nakrúcania klipu aj premiéra skladby sa viažu k symbolickým dátumom.

Pod text aj hudbu skladby Červené polia sa podpísala samotná interpretka, ktorá je aktuálnou držiteľkou ocenenia OTO v kategórii Speváčka roka. Sima Martausová pripravila pieseň prakticky hneď po zhliadnutí filmu. „Pesničku som napísala necelé dve hodiny potom, ako som videla film Správa. Bol a stále to je neuveriteľne silný príbeh. V texte nájdete hlas odsúdeného. Prihovára sa vojakovi, ktorý sa ho chystá popraviť - je jeho svedomím,“ priblížila.

„Sima dokázala napísať pieseň, ktorá presne vystihuje atmosféru filmu - cítiť z nej smútok, ale zároveň aj obrovskú nádej, osamelosť, ale silu nevzdať sa,“ dodáva producent DNA Production Rasťo Šesták.

Zdroj: DNA Production

Čierne miesta našich dejín

S prípravou piesne aj videoklipu sa spájajú viaceré symbolické dátumy. Skladbu nahrávala Sima so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a dirigentom Adriánom Kokošom 27. januára, v deň 75. výročia oslobodenia najväčšieho nacistického tábora smrti Auschwitz (Osvienčim).

Aj dátum nakrúcania videoklipu, 9. september, bol symbolický. „Nakrúcali sme v deň, kedy sme si pripomenuli jeden z najčiernejších momentov našich dejín - prijatie židovského kódexu. Prešlo takmer osemdesiat rokov a my si stále nemôžeme povedať, že táto kapitola z dejín je už definitívne za nami. Práve preto je pre nás príbeh Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu taký dôležitý. Aby sme si znova uvedomili, ako ľahko sa zlo dostane do našich životov, aké hrôzy dokáže spôsobiť a aké ťažké je ho zo spoločnosti vykoreniť,“ uviedol producent DNA Production Rasťo Šesták.

Premiéra videoklipu sa taktiež viaže na symbolický dátum, výročie tzv. Krištáľovej noci. Skladba zaznela po prvýkrát exkluzívne v éteri Rádia Slovensko v predvečer tohto smutného výročia, v nedeľu 8. novembra.

Premiéra filmu v kinách je naplánovaná na 28. január budúceho roka, symbolicky deň po výročí oslobodenia Osvienčimu.

Červené polia

  • Hudba, text: Sima Martausová
  • Dirigent: Adrian Kokoš Symfonický orchester Sro.
  • Réžia, scenár: Matúš Ryšan
  • Scenár, dramaturgia: Juliána Horváthová
  • Kamera: Martin Jurči
  • Produkcia: Richard Šimeček
  • Producent: Rasťo Šesták, vyrobila DNA Production

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.