StoryEditor

Kooperativa prichádza s novým pozicioningom. Mení aj claim

18.05.2021, 16:00
Autor:
redred
Strategickú zmenu aj nový komunikačný koncept zastrešila agentúra MUW Saatchi & Saatchi.

V Kooperative nastal po 30 rokoch čas na zmenu. Nejde však o revolúciu, ale evolúciu. Poisťovňa prichádza s novým pozicioningom, ktorý ju posúva od áut viac k ľuďom.

„V súvislosti s touto zmenou sa mení aj claim, tonalita spotov či vizualita. Chceme ukázať, že vďaka dlhoročným skúsenostiam rozumieme potrebám našich zákazníkov a sme pre nich stabilným partnerom „na celý život“. Či už v zmysle rôznych typov poistenia, ale aj pre rôzne životné etapy,“ uviedol riaditeľ marketingu a komunikácie poisťovne, Juraj Mičko.

Komunikáciu nového pozicioningu štartuje pol minútové manifesto spotom v televízií a jeho rozšírenou minútovou verziou v online. Strategickú zmenu aj nový komunikačný koncept zastrešila agentúra MUW Saatchi & Saatchi.

Kooperativa verí, že odľahčená tonalita spotov bude ľudí baviť a veľa divákov sa v nich nájde. V druhej fáze kampane pribudne aj sponzoring počasia a ďalšie krátke video formáty.

„V novom koncepte sme stavili na prirovnania a frázy, ktoré sa so životom spájajú a každý ich dôverne pozná. Či už z počutia, alebo z osobnej skúsenosti. Viaceré situácie v manifeste sú inšpirované skutočnými udalosťami alebo historkami z druhej ruky,“ dodáva Martin Krafčík, kreatívny riaditeľ MUW Saatchi & Saatchi.

Kampaň bude okrem televízie a onlinu nasadená aj v outdoore, na sociálnych sieťach či v rádiu. So zmenou vizuality postupne prejdú redizajnom aj pobočky.

MUW Saatchi &

Nastavený pozicioning aj komunikačný koncept podľa vyjadrenia poisťovne otvárajú do budúcna široké možnosti.

 Vizitka kampane:

Klient: Kooperativa – Juraj Mičko, Zlatica Hartmanová
Agentúra: MUW Saatchi & Saatchi
Strategy Planner: Jakub Straka
Creative Director: Martin Krafčík
Art Director: Marek Sivy, Rasťo Uličný
Copywriter: Martin Krafčík, Ján Stančík
Account Manager: Hanka Krupová
Account Director: Zuzana Záziková
Režisér: Jan Švejkar
Produkcia: Hitchhiker

24. máj 2022 05:58