Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.11.2017, 22:00

17. november je najkreatívnejšou kampaňou v súťaži Agentúra roka

Autorom je agentúra TRIAD Advertising, ktorá ju vytvorila pre operátora O2.

17. november je najkreatívnejšou kampaňou v súťaži Agentúra roka
Zdroj: O2

Rebríček TOP Creative agency - najkreatívnejších agentúr v súťaži Agentúra roka 2017, určuje počet bodov, ktoré získali reklamné agentúry za dosiahnuté úspechy vo vybraných domácich a zahraničných súťažiach kreativity.

V tomto ročníku je najkreatívnejšou agentúrou TRIAD Advertising vďaka mimoriadne úspešnej kampani 17. november. 

O kampani 17. november

​​Počas minuloročného výročia Nežnej revolúcie chcel operátor O2 pripomenúť ľuďom historické udalosti, preto obnovil počas 17. novembra 2016 symbolicky železnú oponu. Ak chcel zákazník O2 navštíviť zahraničnú stránku, narazil na hranicu, ak prekročil skutočnú hranicu, dostal SMS.

Agentúra TRIAD Advertising využila unikátne médiá, ktoré má k dispozícii iba operátor a  presmerovala zákazníkov na vlastnú landingpage, aby zákazníkom O2 pripomenula, že sloboda nie je samozrejmosť.

Práca pozbierala množstvo ocenení na domácich a zahraničných súťažiach kreativity v reklame. Zo Zlatého klinca si odniesla zlato z kráľovskej kategórie Kampaň a z ďalších kategórií dva zlaté a dva bronzové klince.

V Hodnotení Stratégií sa stal 17. november víťazom až v troch kategóriách. Na zahraničných súťažiach zabodovala kampaň na Golden Hammer, Golden Drum, ADCE Awards, PIAF, NY Festival a Cannes Lions. Kampaň si odniesla aj dve striebrá z tohtoročnej Epica Awards, tieto body sa však započítavajú agentúre a autorom kampane až do budúceho ročníka Agentúry roka.

Okrem týchto ocenení získala práca zlato na národnej súťaži PR projektov PROKOP, a TRIAD sa stal aj najúspešnejšou agentúrou na Digital Pie, kde dostal špeciálne ocenenie aj klient O2. 

Množstvo ocenení, ktoré kampaň pozbierala na súťažiach, vyniesli na piedestál aj autorov kampane. V súťaži Agentúra roka im boli udelené špeciálne ocenenie pre top osobnosti slovenskej reklamy.

​TOP Creative Agency 2017 - rebríček desiatich najúspešnejších reklamných agentúr v oblasti kreativity:

Por. Medziročná zmena Agentúra Získaný počet bodov do Agentúry roka 2017
1. +3 TRIAD Advertising 2380
2. -1 Wiktor Leo Burnett 2045
3. -1 MADE BY VACULIK 1090
4. +1 MUW Saatchi & Saatchi 950
5. -2 Zaraguza 590
6. +1 Mayer/McCann Erickson 315
7. +2 Respect APP 265
8. n/a JANDL, marketing a reklama 200
9. +1 Effectivity POWERED BY PUBLICIS 195
10. -3 Istropolitana Ogilvy 180

Rebríček TOP Creative Agency je súčasťou súťaže ​Agentúra roka, v ktorej magazín Stratégie oceňuje už od roku 1999 najlepšie reklamné agentúry, ktoré boli počas roka najúspešnejšie nielen v domácich, ale aj v zahraničných súťažiach kreativity a efektivity, pričom zohľadňuje aj ekonomickú výkonnosť agentúry. Je to jediné ocenenie, ktoré vystihuje prácu agentúry počas celého roka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.