Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.05.2018, 22:40

Agentúrou večera je MUW Saatchi & Saatchi. Zlatý Klinec ovládla kampaňou ÁNO a Mouse Gang

Agentúra obhájila svoje minuloročné víťazstvo.

Agentúrou večera je MUW Saatchi & Saatchi. Zlatý Klinec ovládla kampaňou ÁNO a Mouse Gang
Zdroj: Stratégie

Známe sú výsledky najprestížnejšej národnej súťaže kreativity Zlatý klinec. Porota rozhodla o tom, ktoré slovenské agentúry sú najkreatívnejšie.

Agentúrou večera sa stala MUW Saatchi & Saatchi, ktorá získala tri zlaté a po sedem strieborných a bronzových klincov. Štyri shortlisty sa agentúre nepodarilo premeniť na kov. Zároveň si odnáša 830 bodov do súťaže Agentúra roka. 

Pozrite si výber ocenených prác, ktoré MUW Saatchi & Saatchi priniesli titul Agentúry večera.

ÁNO s novou tvárou Slovak Telekomu Bekimom

Mouse Gang pre klienta Pifpaf Games

Druhou najoceňovanejšou agentúrou Zlatého klinca 2018 je Wiktor Leo Burnett, ktorý získal jeden zlatý, štyri strieborné a deväť bronzových Klincov. Na ocenenie osem shortlistov nepremenila. Do Agentúry roka si odnáša 695 bodov.

Tretia priečka na tohtoročnom Zlatom klinci patrí agentúre Istropolitana Ogilvy, ktorá získala jeden zlatý Klinec, tri strieborné a päť bronzových Klincov. Dva shortlisty sa jej na ocenenie nepodarilo premeniť. Získala spolu 450 bodov, ktoré sa jej pripočítajú do Agentúry roka.

Tento rok bola udelená aj cena za výnimočný prínos pre slovenskú reklamu, Filipa získal Martin Woska z TRIADu. 

Okrem toho sa porota rozhodla udeliť aj cenu Art Prix za unikátny počin roka Martinovi Bajaníkovi z agentúry Pekne & Dobre.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.