Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.06.2017, 18:18

Pre úspech musíte obetovať párty na pláži, znie rada od Mladých levov

Michal Salva a Anton Dúbravec o tom, ako mali všetko vymyslené hneď po brífe a prečo to nakoniec celé zmenili.

Pre úspech musíte obetovať párty na pláži, znie rada od Mladých levov
Zdroj: osobný archív

V kategórii Design súťažila dvojica Michal Salva a Anton Dúbravec. Ani dnes nevynecháme krátky rozhovor o tom, ako sa v Cannes súťaží. 

Slovenská dvojica, ako aj desiatky ďalších z celého sveta, mala vymyslieť udržateľnú identitu pre organizáciu UN Women, ktorá sa venuje zrovnoprávneniu žien a mužov v spoločnosti. Nemali ale vytvoriť logo, ale vizuálnu cestu, ktorou by zjednotili ich ďalšiu komunikáciu.

S: Ako ste zadanie vyriešili?

Rozhodli sme sa pracovať s jednoduchým matematickým symbolom „rovná sa“, ktorý sme využili vo viacerých variáciách s rôznymi messages. Chceli sme ukázať, že v podstate každý z nás má v sebe kúsok toho opačného, takže nie je dôvod riadiť sa stereotypmi, kvôli ktorým je niektoré pohlavie diskriminované.

S: Čo vám ako prvé napadlo?

Mišo síce tvrdil, že to má vymyslené už po briefe, ale nakoniec sme kreovali až v deň súťaž. Nápadov bolo niekoľko, vybrali sme ten, ktorý sme si najlepšie dokázali predstaviť v rôznych formátoch.

S: Ako celkovo hodnotíte prístupy zahraničných ľudí?

Musíme priznať, že všetky „konkurenčné“ práce sme videli až na obrazovke pri vyhlasovaní. Určite sa však na ne pozrieme, keď ich budeme mať k dispozícií a pokúsime sa ich zhodnotiť.

S: Rada pre tých, ktorí chcú ísť bojovať budúci rok?

Nič nepodceniť a urobiť všetko preto, aby si na konci dňa mohli povedať, že to urobili najlepšie ako vedeli. Obetovať jednu party na pláži a radšej si podrobne prejsť brief a nápady. A ako najcennejšiu radu by sme dali, aby sa lepšie obliekli. Pretože po celom dni sa môžu aj v horúcom Cannes cítiť premrznuto.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.