Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.11.2017, 17:43

Folklór sa vráti na obrazovky televízií. K úspešnej Zem spieva pribudne Miss Folklór

Súťaž o najzaujímavejšie dievča z radov folklóristiek pripravuje televízia JOJ.

Folklór sa vráti na obrazovky televízií. K úspešnej Zem spieva pribudne Miss Folklór
Zdroj: TV JOJ

Spojenie krásy, talentu a vzťahu k tradičnej ľudovej kultúre. Tieto slová vystihujú súťaž o najzaujímavejšie dievča z radov folklóristiek, ktoré uvedie budúci rok na obrazovky televízia JOJ.

Miss Folklór nebude klasickou súťažou krásy. Myšlienkou je prepojenie prirodzenej krásy dievčat s tradičnou ľudovou tvorbou. Pritom bude jedno, aký talent vie dievča predviesť. Môže to byť ľudový spev, tanec, hra na hudobný nástroj, zručnosť v ľudových výšivkách či v inej tradičnej remeselnej výrobe. Dôležité je spojenie jej krásy s talentom a prezentácia na javisku pred publikom.

​Počas programu budú mať možnosť prezentácie aj slovenskí módni návrhári či remeselníci, ktorí akýmkoľvek spôsobom propagujú krásu slovenských ľudových prvkov. Ich tvorbu predvedú súťažiace v niekoľkých módnych prehliadkach. Medzi promenádami nebude chýbať ani krojovaná voľná disciplína. Finálový večer bude spestrený vystúpeniami rôznych hudobných, či tanečných zoskupení, ktorých tvorba je inšpirovaná slovenským folklórom.

Do súťaže sa môžu prihlásiť Slovensky od 18 do 28 rokov, slobodné a bezdetné. Samozrejmosťou je pozitívny vzťah k slovenskému folklóru a talent, ktorý vychádza z ľudovej kultúry. Z nich vyberie porota vyberie finálovú 11-tku krásnych a talentovaných dievčat.

Zdroj: Miss Folklór

​​Súťaž Miss Folklór organizuje od roku 2015 spoločnosť MissFolklór, ktorú založila Barbora Palovičová. Od detstva sa venovala ľudovému spevu, tancu aj hre na cimbal, šesť rokov pôsobila vo folklórnom súbore Urpín v Banskej Bystrici a jedenásť rokov ako sólistka umeleckého súboru Lúčnica V roku 2007 sa zúčastnila súťaže Miss Universe Slovenskej republiky a získala titul I. vicemiss a divácke ocenenie miss Tip.

Zdroj: Miss Folklór

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.