Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.04.2018, 22:55

Prvá séria Mileniek skončila. Markíza pokračuje bez prerušenia s ďalšou

Duo TWiiNS k nej uviedlo videoklip.

Prvá séria Mileniek skončila. Markíza pokračuje bez prerušenia s ďalšou
Zdroj: TV Markíza

Šesť spizód prvej série Mileniek dospelo v piatok 13. apríla do svojho finále. Markíza však pokračuje bez prerušenia s druhou sériou, ktorá má rovnako šesť častí. Odštartuje ju nasledujúci piatok 20. apríla v rovnakom čase o 20:30.

Príbeh bude pokračovať o rok neskôr a do seriálu pribudnú ďalší mužskí hrdinovia v podaní Roba Jakaba, Mareka Majeského či Mareka Ťapáka.

Milenky uviedla Markíza na obrazovky v piatok 2. marca. Hoci seriál odštartoval s nadpriemernou sledovanosťou 9,2 percenta pri podiele 24,2 percenta v obchodne dôležitej skupine divákov 12-54 rokov, nedokázal konkurovať Prázdninám na JOJ.

Po skončení Prázdnin sa Milenky stali najsledovanejšou nespravodajskou reláciou v hlavnom vysielacom čase a neohrozil ich ani nový seriál Hotel, ktorý JOJ nasadila po skončení Prázdnin.

Zdroj: TV Markíza

​Prvá epizóda Mileniek bola doposiaľ najsledovanejšou, pozrelo si ju 498-tisíc divákov nad 12 rokov. Ďalším častiam sledovanosť klesla, priemerne bolo pri obrazovkách okolo 420 tisíc divákov. V cieľovej skupine divákov 12-54 dosiahla prvá séria priemernú sledovanosť 9 percent pri podiele takmer 25 percent.

Milenky bude Markíza vysielať do konca mája, po skončení Hotela na JOJ ich čaká od 27. apríla konkurencia v podobe novej zábavno-súťažnej šou Pošli ďalej. Jednotka odštartovala v piatky premiérové časti Čo ja viem, pripravených má 10 častí.

Milenky sú adaptáciou úspešného britského formátu Mistresses od distribučnej spoločnosti BBC Worldwide, od ktorej Markíza prevzala aj tanečnú šou Let´s Dance.

Seriál Mistresses uvádzala BBC v rokoch 2008 - 2010, odvysielala 16 častí postupne v troch sériách. Neskôr vznikli lokálne verzie aj v Rusku a USA. Americká televízia ABC uvádzala seriál od roku 2013 a rozšírila ho až na 52 epizód, ktoré vysielala do roku 2016 v štyroch sériách.

Zdroj: TV Markíza

​V slovenskej adaptácii sa v hlavných úlohách štyroch priateliek predstavili Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková.

Producentkou seriálu je Adriana Kronerová, režisérom je Jakub Kroner (Lóve, LokalFilmis). Titulnú pieseň s názvom Akoby zložila slovenská skupina Fallgrapp.

Spevácke duo TWiiNS - Daniela a Veronika Nízlové, ktorá si v seriáli zahrala vedľajšiu postavu postavu Lindy, naspievali k seriálu novú pieseň s názvom Our Own Paradise a 12. apríla k nej uviedli aj videoklip.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.