Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.07.2020, 08:40

#StopHateforProfit: Firma Disney sa zapojila do bojkotu reklamy na Facebooku

Disney bol v prvom polroku najväčším americkým inzerentom na Facebooku.

#StopHateforProfit: Firma Disney sa zapojila do bojkotu reklamy na Facebooku
Zdroj: Youtube

Americká mediálna a filmová spoločnosť Walt Disney drasticky znížila výdavky na reklamu na internetovej sieti Facebook. Stala sa tak ďalšou z mnohých spoločností bojkotujících túto sociálnu sieť kvôli nedostatočnému postupu proti nenávistným prejavom a falošným správam.

Informoval o tom denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou. Podľa odhadov výskumnej spoločnosti Pathmatics bola firma Walt Disney v tohtoročnom prvom polroku najväčším americkým inzerentom siete Facebook.

Do bojkotu reklamy na Facebooku sa už zapojili stovky firiem, vrátane automobilky Ford Motor, reťazca kaviarní Starbucks či výrobcu spotrebného tovaru Unilever.

Asociácia NAACP bojujúca za práva nebelošského obyvateľstva, Liga proti hanobeniu (ADL) a ďalšie organizácie minulý mesiac vyzvali firmy, aby na nedostatočný postup Facebooku proti nenávistným prejavom a falošným správam reagovali tým, že počas júla nebudú na tejto sieti inzerovať.

Facebook podľa denníka The Wall Street Journal uviedol, že bude so skupinami bojujúcimi za ľudské práva a s rôznymi odborníkmi spolupracovať na vývoji ďalších technológií, nástrojov a postupov potrebných pre boj s nenávistnými prejavmi a falošnými správami.

Šéf spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg začiatkom júla vyjadril presvedčenie, že zadávatelia reklamy sa na rovnomennú sociálnu sieť čoskoro vrátia. Ročné príjmy z reklamy na Facebooku sa pohybujú okolo 70 miliárd dolárov, sieť využíva vyše osem miliónov inzerentov.

Na to, aby firme vznikla výraznejšie finančná ujma, by bol potrebný trvalejší bojkot zo strany najväčších inzerentov, píše The Wall Street Journal.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.