Bibiána Sotáková s Karin Zušťákovou na Cannes Lions 2023.
StoryEditor

Young Lions Bibiány Sotákovej: Bola to makačka, no spoznala som tam veľa šikovných ľudí

28.06.2023, 15:12
Autor:
redred

Festivalu Cannes Lions sa zúčastnila aj Bibiána Sotáková, CEO & Strategy Director z boomex agency, kde načerpala množstvo inšpirácie a skúseností. Ako to celé hodnotí?  

Odchádzala som s pocitom, že pracujem v najlepšom segmente vôbec. Vrátila som sa plná inšpirácie, motivácie aj chcenia. Počas piatich dní sme videli práce, ktoré boli nielen kreatívne, ale dokázali ľudí skutočne rozosmiať či rozplakať, meniť životy, meniť právo a niektoré aj svet. A aké to celé bolo?

Bola to makačka. Spolu s mojou kolegyňou Creative Directorkou v boomex, Karin Zušťákovou, sme súťažili v kategórii PR a v podstate sme súťaži venovali dva a pol dňa, čiže polovicu eventu. Pondelkové doobedie bolo venované prezentáciám pre všetkých Young Lions. Po nich nasledovali mini workshopy, pričom pri príchode nás privítal sám DMC!

V utorok podvečer sme dostali zadanie a mali osobný brífing. Síce nám najprv dali zlý brief, trikrát zmenili miesto povinného brífingu, ale zvládli sme to. Celá streda patrila práci. Naším zadaním bolo navrhnúť PR kampaň pre klienta EcoTree na launch predaja karbónových kreditov (carbon credits) pre B2C tak, aby táto zložitá téma vyznela pochopiteľne, jasne a atraktívne.

image

Bibiána Sotáková s Karin Zušťákovou na Cannes Lions 2023.

Pracovať sme museli výlučne z Campusu, veľkej miestnosti určenej len pre aktuálnych súťažiacich. Všetko bolo super. Až na skutočne nepríjemnú klímu a výpadok internetu v celom areáli. Vo štvrtok sme prezentovali súťažnú prezentáciu pred porotou.

Naša kategória mala takmer trojhodinový sklz. A asi ako v jedinej kategórii bol na prezentáciách prítomný aj klient – v našom prípade zo spoločnosti EcoTree. Neskôr sme sa od organizátoriek dozvedeli, že samotné meškanie bolo spôsobené práve ním, nakoľko si vyžiadal brífing poroty a konzultácie s porotou ešte pred začiatkom prezentovania. 

Mimo súťaže sme sa zúčastnili rôznych prednášok, pozreli si stovky prác a case studies, vypočuli si vyjadrenia a feedbacky poroty na víťazné práce na Insight stage. Boli sme aj na odovzdávaní levov. Awards boli krásne zorganizované, víťazné práce pôsobili jednoducho aj napriek tomu, že kreatívna práca je hard work. Ani sa nečudujem ľuďom, ktorí v Cannes hrdo nosili tričká s claimom: „When I die I see myself in heaven, because I worked in advertising. Right?“ 

image

Cannes Lions 2023.

Ale stojí to za to, že? 

Cannes bol skvelý a to nielen vďaka všetkým prednáškam a samotnej súťaži, ale aj vďaka slovenskému tímu. Som rada, že som mohla spoznať toľko šikovných ľudí, toľko rôznych osobností. Verím, že nás všetkých čakajú samé dobré a aj veľké veci!

Taktiež ďakujem za naozaj výbornú organizáciu KRAS-u, ADC a Stratégiám, lebo fakt šlo všetko ako po masle. A v neposlednom rade partnerovi našej kategórie – Slovenskej sporiteľni, bez ktorej by som toto všetko ani nenapísala. Ďakujem! 

01 - Modified: 2023-06-28 14:08:13 - Feat.: 0 - Title: Young Lions: Mnohé projekty ma inšpirovali, o rok sa opäť prihlásim, hovorí Karina Zušťáková
01 - Modified: 2023-08-07 09:01:46 - Feat.: - Title: Sunday ADucation #8: V júli to bolo s marketingom značiek ružové 02 - Modified: 2023-07-17 14:40:34 - Feat.: - Title: Daniel Vachuna: Young Lions je jedna veľká reklamná párty roka 03 - Modified: 2023-07-18 16:08:12 - Feat.: - Title: Na Young Lions som videl peak brandže, tvrdí Róbert Slimák 04 - Modified: 2023-07-18 15:05:23 - Feat.: - Title: Hranice marketingu sa prekračujú každou novou kampaňou, hovorí Tomáš Ščipák 05 - Modified: 2023-07-17 09:29:14 - Feat.: - Title: Young Lions treba jednoducho zažiť, hovorí Michal Roháček
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 03:57