StoryEditor

Young Lions: Mnohé projekty ma inšpirovali, o rok sa opäť prihlásim, hovorí Karina Zušťáková

28.06.2023, 15:45
Autor:
redred

Ako vníma Cannes a Young Lions Karina Zušťáková, Creative Director z boomex agency? A čo jej tento festival dal?

V Cannes som v rámci Young Lions súťažila v kategórii PR spolu s mojou kolegyňou CEO & Strategy Directorkou v boomex, Bibiánou Sotákovou. Ak chcete vedieť, ako to prebiehalo, aké sme mali zadanie a komplikácie alebo aký bol najlepší nápis na tričku, tak si prečítajte aj článok od Bibs. V tomto mojom vám predstavím pár „vecí“, ktoré mi nedali spať. 

image

Young Lions Bibiány Sotákovej: Bola to makačka, no spoznala som tam veľa šikovných ľudí

Levi‘s a ich 150-ročný brand building 

Značka s viac než bohatou históriou, ktorá má svoju vlastnú… Historičku! Áno, presne tak. Možno vás ešte viac prekvapím, keď poviem, že práve historička sa stala neodmysliteľnou súčasťou marketingového tímu.

Všetky príbehy a skúsenosti zákazníkov, ktoré zbiera, sa stávajú predlohou reklám a celej komunikácie značky. Bez nej by sme nevedeli, že niekto raz v skutočnosti vymenil kravu za Levisky. Krásny storytelling. A hlavne – inspired by true stories.

Patagonia a ich jednoznačná misia

Patagoniu poznáme všetci. A popravde asi všetci, ktorí sme boli na ich prednáške v Cannes, sme väčšinu odprezentovaného už vedeli.

Moja hlava začala poriadne pracovať až pri ich misii „to save our home planet.“ Čo ma pozitívne prekvapilo, nebola ich samotná misia a jej formulácia, ale to, ako ju zhmotňujú. Ako sa kontrolujú, či všetky aktivity od výroby až po marketing sú skutočne inline s misiou.

Po dlhom čase som sa „stretla“ s misiou, ktorá sa napĺňa a nebola len na papieri či zabudnutá na nejakom slide internej prezentácie. Dávam karbónovo neutrálny like! 

The North Face a ich odvaha pracovať s malou agentúrou

The North Face sa riadi svojím „never stop exploring“ aj pri hľadaní partnerov. Prezentovanú kampaň si nerobili interne, nezverili ju ani veľkej agentúre, ale malému tímu, respektíve butikovej agentúre. Oprášili staré známe, že dobrá kreatíva ide od ľudí, ktorí poznajú značku a majú aj nadhľad. A tých ľudí nemusí byť stovka. Chce to veľkú odvahu zveriť tak silný brand menšej agentúre. Ale keď to funguje tam, môže aj u nás.

Visit Iceland a email od koňa

Ak ste túto kampaň nevideli, tak šup šup. Aj keď tvorcom pri vymýšľaní možno napadlo, že „ je to blbosť“, riadili sa týmito bodmi:

  • Do not create ideas, solve problems.
  • Know your target audience as you know your BFF.
  • Feelings are everything. Listen to yours. 
  • Whatever you do, don‘t be boring. 
  • Commit to the idea.
  • Editing is what makes great ideas great and not only good.

A ako sami zhrnuli: „Ridiculous can quickly become revolutionary.“ A to je prípad aj Visit Iceland. 

image

Karina Zušťáková s Bibiánou Sotákovou na Cannes Lions 2023.

V závere by som chcela poďakovať najmä mojej kolegyni Bibs a aj takouto formou jej odkázať, že nás prihlásim aj o rok! O tom, aký bol celý slovenský tím super a ako to bolo bezchybne zorganizované, ste už čítali z predchádzajúcich článkov. Ja len doplním, že je to pravda!

A jedno veľké ďakujem patrí partnerovi našej kategórie, Slovenskej sporiteľni. Už teraz si s Bibs „sporíme“ všetky nápady, aby sme sa tam dostali aj o rok. 

01 - Modified: 2023-06-28 13:47:37 - Feat.: 0 - Title: Young Lions Bibiány Sotákovej: Bola to makačka, no spoznala som tam veľa šikovných ľudí
01 - Modified: 2023-07-17 14:40:34 - Feat.: - Title: Daniel Vachuna: Young Lions je jedna veľká reklamná párty roka 02 - Modified: 2023-07-17 09:29:14 - Feat.: - Title: Young Lions treba jednoducho zažiť, hovorí Michal Roháček 03 - Modified: 2023-07-09 08:00:00 - Feat.: - Title: Sunday ADucation #7: Skončilo Cannes, začína doba AI? 04 - Modified: 2023-06-30 14:43:08 - Feat.: - Title: Cannes Lions 2023: Spájanie je kľúčom k úspechu, iba tak dokážeme svetové veci 05 - Modified: 2023-06-29 14:05:33 - Feat.: - Title: Young Lions Alžbety Baňovič-Kurillovej: Na súťaži bol citeľný zápal pre marketing aj iniciatívu ako zlepšiť svet
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. júl 2023 16:41