TOP TAAS
StoryEditor

Rebríček Top Advertising Agencies Slovakia aj tento rok odhalí najlepšie agentúry

27.07.2023, 16:46
Autor:
lezlez

Vstupné dáta do rebríčka ekonomickej výkonnosti môžu reklamné a marketingové agentúry zaslať už iba do 17. augusta.

Všetky slovenské reklamné a marketingové agentúry, ktoré prejavia záujem o zaradenie do rebríčka najlepších reklamných a marketingových agentúr na Slovensku (TAAS) sa zúčastňujú dotazovania za účelom stanovenia výšky ich Gross Income. Parameter Gross Income, a teda hrubý zisk je zároveň jediný celosvetovo uznávaný porovnávací parameter ekonomickej výkonnosti reklamných agentúr.   

„TAAS je auditovaný rebríček, v ktorom sa majú možnosť pomerovať všetky agentúry, ktoré o to prejavia záujem a poskytnú doňho dáta. Nie je privilegovaný členom KRAS, naopak je otvorený a dobrovoľný. Nie je ani žiadnou novinkou, KRAS ho v spolupráci s auditorskou spoločnosťou BDO realizuje už druhé desaťročie. Parameter ekonomickej výkonnosti je zohľadňovaným a bodovaným kritériom pre zaradenie do súťaže Agentúra roka, čo je ďalší z motívov, prečo sa doňho zapojiť," hovorí Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka KRAS.

Ako sa zúčastniť rebríčka TAAS?

V prípade záujmu zúčastniť sa rebríčka TAAS je potrebné kontaktovať sekretariát KRAS na adrese kras(at)kras.sk a najneskôr do  17. augusta 2023 poskytnúť údaje a vyplniť Formulár s potrebnými údajmi.

Schvaľovacie zasadnutie agentúr účastných v rebríčku sa bude následne konať 28. septembra 2023. 

Ako sa zostavuje TAAS?

  • Agentúry, ktoré sa rozhodnú zaradiť do TAAS 2022 vyplnia elektronický Formulár.  Tieto podklady preberá priamo a cez zabezpečený prístup nezávislý audítor, ktorým je poradenská spoločnosť BDO.
  • Nezávislý poradca zostaví anonymný grafikon odchýlok jednotlivých sledovaných účtovných parametrov a predloží ho  kontrolnej komisii, ktorá bude  pozostávať z vyžrebovaných zástupcov agentúr, ktoré sa rebríčka účastnia.
  • Kontrolná komisia na základe podkladov predložených nezávislým poradcom určí tie subjekty (bez toho aby poznala ich mená, respektíve obchodné názvy), ktoré nezávislý poradca bude ďalej dotazovať a prípadne od nich žiadať doplňujúce vysvetlenia k nahláseným údajom.
  • Po tomto procese nezávislý poradca zostaví predbežný rebríček, grafikon odchýlok a komentár z komunikácie s agentúrami. Kontrolná komisia v odôvodnených prípadoch môže dotknutej agentúre, ktorá relevantne nezdôvodnila nezrovnalosti v niektorej položke, navrhnúť zníženie tejto položky na úroveň benchmarku ročníka. V prípade, že agentúra nebude s takýmto návrhom súhlasiť, Kontrolná komisia navrhne dotknutú agentúru do rebríčka nezaradiť.

Konečnú verziu rebríčka schvaľuje takzvané Schvaľovacie zasadnutie, ktoré je zložené zo všetkých zúčastnených agentúr a bude sa konať vo štvrtok 28. septembra 2023. Výsledný rebríček TAAS 2022 sekretariát KRAS-u zverejní v médiách. 

Kompletné Zásady Top Advertising Agencies Slovakia 2022.

 

Rebríček TOP ADVERTISING AGENCIES SLOVAKIA je periodickým ukazovateľom ekonomickej výkonnosti agentúr, ktoré pôsobia výhradne v oblasti reklamy a marketingovej komunikácie v Slovenskej  republike.

Rebríček sa realizuje a zverejňuje raz ročne a jeho garantom je Klub reklamných agentúr Slovenskej republiky (KRAS). Účasť v rebríčku TAAS 2022 je podmienkou pre zaradenie do hodnotenia Agentúra roka 2023, ktorú vyhlasuje odborný magazín Stratégie. 

01 - Modified: 2023-07-24 20:13:27 - Feat.: - Title: Festival MAD stars priniesol slovenským agentúram desiatky shortlistov 02 - Modified: 2023-07-19 17:18:14 - Feat.: - Title: Istropolitane sa podarilo premeniť jeden shortlist v New Yorku na cenu 03 - Modified: 2023-08-01 09:13:46 - Feat.: - Title: Ani brand, ani performance. Jedno bez druhého jednoducho nefunguje, hovorí Alexander Smik 04 - Modified: 2023-07-26 13:31:17 - Feat.: - Title: Agentúra roka 2023: Štatút súťaže 05 - Modified: 2023-06-22 07:27:30 - Feat.: - Title: Kde sa učí reklama a koľko absolventov marketingových odborov si nájde prácu vo fachu?
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
21. august 2023 06:53