Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.02.2020, 07:20

Markíza uvedie nový seriál Červené pásky. Siahla po zahraničnej predlohe

Seriálovú jar na obrazovkách televízií doplní novinka z nemocničného prostredia.

Markíza uvedie nový seriál Červené pásky. Siahla po zahraničnej predlohe
Zdroj: TV Markíza

V tomto roku bude mať na obrazovkách slovenských televízií premiéru desať nových pôvodných seriálov. Dva z nich - Hniezdo a Nový život, už televízie odštartovali na začiatku roka, v jarnej programovej ponuke k nim pribudnú ďalšie štyri úplné novinky.

Komediálny žáner budú zastupovať dva seriály odohrávajúce sa v škoskom prostredí. Prvou novinkou na obrazovkách bude Bola raz jedna škola, ktorú uvedie už v piatok 14. februára televízia Joj. Televízia Markíza sa čoskoro pridá so svojím seriálom Pán profesor z prostredia slovenského gymnázia.

Druhá dvojica nových dramatických seriálov sa bude odohrávať v nemocničnom prostredí. Televízia Joj pripravuje novinku Jenny o chorej tínedžerke a televízia Markíza seriál s názvom Červené pásky, ktorý prinesie príbehy mladých pacientov s vážnymi diagnózami. Na obrazovkách vystrieda od utorka 3. marca Utajeného šéfa. 

Hlavnými postavami seriálu Červené pásky sú mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorým sila priateľstva a zmysel pre humor pomáhajú bojovať so svojimi vážnymi diagnózami. Napriek svojej chorobe majú rovnaké túžby ako ich zdraví rovesníci, lenže hospitalizácia mení nielen ich životy, ale aj životy ich rodičov, súrodencov, lekárov či priateľov.

Seriál vznikol v spolupráci s produkčnou spoločnosťou beetle producenta a kameramana Petra Kelíška, jeho režisérom je Braňo Mišík, ktorý sa podieľal aj na úspešných seriáloch televízie Markíza ako Sestričky či Búrlivé víno.

Zdroj: TV Markíza

​V hlavných úlohách mladých pacientov sa predstavia Krištof Kelíšek, Peter Kiss, Adam Kubala, Eva Opáleková, Jakub Švec a Adam Trcka. V úlohách ich príbuzných či priateľov diváci uvidia Alexandra Bártu, Milana Bahúla, Dana Heribana, Zuzanu Kanócz, Františka Kovára, Soňu Norisovú či Mareka Majeského. Úlohy lekárov a nemocničného personálu stvárnia Dušan Cinkota, Ján Dobrík alebo Gabriela Dzuríková.

Červené pásky sú nakrútené podľa katalánskeho originálu s názvom Polseres vermelles. Seriál s úspechom adaptovali televízie v Nemecku a vo Francúzsku, lokálne verzie priniesli aj televízie v USA, Taliansku, na Ukrajine či v Rusku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.